Učebnice oboru státověda, zpracovaná na základě nejnovějších proměn mezinárodní politiky, obsahuje nezbytné definice, grafy, politologické teorie, citace hlavních teoretiků oboru. Zabývá se hlavními rozdíly mezi domácí a zahraniční politikou, globalizací a heterogenními tendencemi v politice, různými typy státu v mezinárodním kontextu, mezinárodním bezpečnostním systémem, efektivností vládnutí v postmoderní demokracii, státní suverenitou v mezinárodním systému a hlavními teoriemi státu v globálním světě.
Portál
Kniha francouzského sémiotika R. Barthese je pozoruhodný text o fotografii, v němž překračuje sémiotická východiska svých starších textů a fenomén fotografie se mu stává podnětem nejen k proměně metodologie, ale i k hlubšímu filozofickému zamyšlení.
Agite/Fra
J.Koreň: Mená & predikácia
T.Machula: Problémy hylemorfismu
J.Palkoska: Leibniz o fenomenalitě látkového světa
T.Nejeschleba: Lutheránský aristotelismus - Philipp Melanchthon
M.J.Loux: Nutné a možné (dokončení)
F.Schupp: Odpovědí na Kanta všechno začalo - duchovně-dějinné místo teologie Karla Rahnera
D. Řeháčková, Konstruování maskulinity v časopisech životního stylu pro muže
J. Homoláč, Diskurz o migraci Romů na příkladu internetových diskusí
J. Nekvapil, I. Leudar, Prezentace událostí 11. 9. 2001: Bush, bin Ládin a jiní v interakci
Z hlediska demografického Čína nepředstavuje jen nejlidnatější zemi světa, ale i zemi s největší světovou populací seniorů. Jestliže v roce 2010 její obyvatelstvo představovalo 19.5% obyvatel Země, mezi seniory nad 60 let to bylo 21.8%. Podle projekcí OSN by pak už v roce 2030 mohl tento podíl narůst na 24.7% za současné kontrakce podílu čínských dětí z dnešních čtrnácti na necelých jedenáct procent. Jedna z nejrychleji stárnoucích zemí na světě tak stojí před urgentním úkolem postarat se o budoucí třikrát větší populaci seniorů za současně se smrskávajícího počtu aktivní populace.