Přeskočit navigaci
Společnost, politika, kultura, filosofie
10.prosince 2022
Spravujete webové stránky? Obohaťte je obsahem z Glos.
 

Proč jsem zveřejnil ty karikatury

Diskuse k textu  |  6 příspěvků (5 - 6)

Dětinské. Nezodpovědné. Nenávistné. Provokace jen kvůli provokaci. PR tah. Kritikové dvanácti karikatur proroka Muhammada publikovaných v dánském deníku Jyllands-Posten si neberou servítky.

Souhlasím, že svoboda uveřejňovat informace neznamená, že se má zveřejňovat vše. Jyllands-Posten by nepublikoval pornografické obrázky nebo grafické detaily mrtvých; vulgarismy se na naše stránky dostanou jen zřídka. Takže co se týče naší podpory svobody projevu, nejsme fundamentalisté.

Ale s těmi karikaturami se to má jinak.


Číst celý text


 bez náhledu 
Je to skutečně svoboda slova
Míša (20.10.2006 13:17:24)
někoho účelně provokovat? Co nevadí jednomu může a většinou vadí druhému. A není to svoboda slova ani odvaha najít něco co druhému vadí a účelně ho tím provokovat, abych ukázal jak je méněcenný. A to nastalo v připadě karikatur zveřejněných v Jyllands-Posten. Na internetu jsou piblikovány články, které dokazují spojení pana Flemming Rose se známým USA muslímo-bijcem panem Daniel Pipes. Tento si prý ty karikatury na Jyllands-Posten objednal a dobře to zaplatil. Také u jiných novin, které karikatury otiskly, stouply jejich náklad a tím jejich výdělky. Takže s tou svobodou slova pana Rose je to poněkud podivné.
Reagovat
100% souhlas
Filip Krška Pošta (20.7.2006 11:02:21)
Svět ve kterém chci žít, by měl mít víc a více odvážných (a přitom zodpovědných) zastánců svobody nejen slova jako Flemming Rose. Přál bych to i lidem ve všech společenstvích, nejen na blízkém východě.
Reagovat