Přeskočit navigaci
Společnost, politika, kultura, filosofie
10.prosince 2022
Spravujete webové stránky? Obohaťte je obsahem z Glos.
 

Na východní frontě - zachovat klid a zhluboka dýchat

Diskuse k textu  |  7 příspěvků (7 - 7)

Všechna naše média selhala, když neřekla, že článek vyšel 30. září loňského roku a že muslimské ambasády teprve za tři týdny intervenovaly u dánského parlamentu, píše nám v reakci na článek o Muhammadových karikaturách pan Jaromír A. Máša. Teprve za sto dní po článku v dánských novinách karikatury přetiskli v Norsku a Saúdové teprve po čtrnácti dnech odvolávají z Norska svého vyslance. Až za čtyři měsíce požadují ozbrojenci u Evropské mise v Gaze omluvu. A ta přichází během čtyřiadvaceti hodin z Dánska. Stálo by za to zjistit přesně, kde se co na Blízkém Východě za tak dlouhou dobu hnulo!

Tady vůbec nejde o článek a o lidovou reakci a nespokojenost, o reakci zneuctěné víry, náboženství a proroka, tady jde o nepokoje, vyvolávané politiky. Sto dní starý, zřejmě polozapomenutý článek je zneužit k něčemu docela jinému. Někdo se snaží z toho vytlouci co nejvíce kapitálu.


Číst celý text


 bez náhledu 
Katolíkům je demokracie cizí
Lada (13.2.2006 12:24:40)
Ke zmínce autora o solidaritě křesťanů za totality: jakmila skončila totalita, tolerantnost římskokatolické hiearchie zmizela a nastoupila tuhá normalizace i ve vlastních řadách a restriktivní opatření i proti podzemní církvi. Ekumenismus už smí být jen ten řízený a oficiální. Katolická církev není žádná demokratická instituce, ale naopak. Ne náhodou katolïcká hiearchie je proti svobodě slova i obrazu i myšlení.
Reagovat