Kniha reaguje na polemické názory, které Giddens rozpoutal svou předchozí knihou Třetí cesta, ve které hledá alternativní politickou cestu ke stávajícím sociálním modelům, která by adekvátněji reagovala na takové jevy, jakými jsou kupříkladu vzrůstající kriminalita, nezaměstnanost, ekologické problémy, postavení mužů a žen a pod.
Mladá Fronta
Autor uvádí do současného ježíšovského bádání méně běžnou formou: v hlavní stati odpovídá na základní problémy tak, jak je pro něj formulovala redakce mezinárodního sborníku k tomuto tématu; poté v několika studiích předkládá své historické a exegetické příspěvky. Čtenář má tak možnost seznámit se nejen se současným obrazem Ježíšova života, jeho sebepochopením a jeho působením na okolí, ale i s metodikou ježíšovského bádání a s možnostmi interpretace jeho výsledků.
Oikoymenh
I.Dubský: K dějinám interpretace Augustinova porozumění času
J.Karásek: Filosofie jako přísná věda II: Kantův program sebepoznání čistého rozumu jako systém metafyziky
J.Franěk: Platón jako inspirátor současné politické filosofie?
Anotace - Knihy - J.Poněšický: Agrese, násilí a psychologie moci
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
J.Poněšický: Agrese, násilí a psychologie moci
Jak se liší agrese od násilí? Existuje i konstruktivní agrese ve službách života či obrany lidských práv? Musí mít agrese vždy za následek něco negativního? Je nutná destrukce starého, aby vzniklo místo pro to nové? Neznamená teprve násilí – ve srovnání s férovým bojem – újmu druhému, poškození jeho života, znemožnění přirozeného a svobodného vývoje?
Triton