Publikace zachycuje transformaci Československé strany lidové v letech 1988-1990. Jednalo se o období, ve kterém se tato strana dokázala relativně rychle přeměnit z loajálního aktéra Národní fronty na státotvorného představitele křesťanské demokracie v novém politickém systému.
Mezinárodní politologický ústav MU
Respektovaný politolog G.Sartori si v knize klade otázku, do jaké míry se může pluralitní společnost otevřít „kulturním nepřátelům“, kteří ji z podstaty odmítají, aniž by se sama dezintegrovala.
Dokořán
R. Chlup, Struktura a antistruktura: Rituál v pojetí Victora Turnera II.
Z. R. Nešpor, Bible českých exulantů a tajných nekatolíků v 18. století
M. Balabán, Spravedlnost ve Starém zákoně
Z. M. Kostićová, Mayská lidská oběť a sebeoběť podle Relación de las cosas de Yucatán
Nedělejme z nich druhořadé lidi. Rozhovor s Bernardem Sergentem o starověkém Řecku a homosexualitě v historii
Petr Pithart, Disident a intelektuál v politice: Tři životní role Václava Havla Z rozhovoru novináře Jiřího Lederera s Václavem Havlem v dubnu 1975
Anotace - Knihy - Antonín Mokrejš: Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Máte nějaký nápad nebo připomínku k této anotaci? Četli jste knihu a chcete se podělit o své zážitky? Račte vstoupit do diskuse.
Antonín Mokrejš: Veřejnost: skutečnost - iluze - fikce
Fenomenologicky orientovaná práce z oboru filosofie politiky, která chápe politický život konkrétního společenství jako proces, v jehož průběhu dané společenství organizuje hospodaření se všemi svými silami i zdroji, duchovními i hmotnými. V základu politického života se evidentně nacházejí důležité duchovní zkušenosti a postoje daného společenství, které však nebývají vždy věrohodně rozpoznávány a to zřetelně deformuje dobrý a úspěšný chod společenství. Důležité téma politického života pak reprezentuje veřejnost jako terén, ve kterém se odehrává a rozvíjí vše, co je, může být a mělo by být sdíleno jako společné, tedy zejména společná situace, společná naděje a společná řeč.
Triton